חברים יקרים שלום,

בשנה האחרונה נאבקנו כולנו על צדק חברתי, ואחד הנושאים המרכזיים שהעלנו היה המאבק בהפרטות הפרועות שהפכו לאופנה בישראל. ישנו קשר ישיר בין ההפרטות של כל נכס ציבורי שנמצא בידי הציבור לבין יוקר המחייה שנופל כעול על אזרחי המדינה. בימים אלו אנו נמצאים בעיצומו של מאבק על הזכות של אזרחי ישראל לנוע ברחבי ארצנו באמצעות הרכבת.

במדינה קטנה כמו שלנו, חשיבותה של הרכבת היא הראשונה במעלה. אם אנחנו מדברים על צמצום הפערים בין הפריפריה למרכז, על חיסכון כלכלי בימים בהם הדלק הופך להיות ממצרך בסיס למותרות, וכמובן על איכות הסביבה. זכותו של אזרח שמתגורר בפריפריה לעבוד במרכז הארץ,שהוא המרכז התעסוקתי, תלויה בשימוש ברכבת ישראל.

ממשלת ישראל מנסה להפשיט את אזרחיה מזכות זו. היא מנסה להפקיר זאת בידיי קומץ אנשי הון שעניינם היחיד אינו בטיחות האזרחים, נוחיותם, או חייהם, אלא חשבון פשוט של רווח והפסד. דמיינו לעצמכם מצב שבו נסיעה ברכבת תהיה אפשרית רק למרוויחי משכורות גבוהות, כי מחיריה לא יאפשרו לשכבות המוחלשות להשתמש בשירותם. תארו לעצמכם מצב שבו בטיחות הרכבות תבוצע אך ורק במינימום האפשרי מתוך שיקולי רווח והפסד, תארו לעצמכם מצב שלוח הזמנים של רכבת ישראל ייקבע לפי הכנסות הרכבת ולא לפי צרכי הנוסעים.
זהו אינו תסריט דמיוני, זה בדיוק מה שקרה בבריטניה. הפריטו את הרכבת והפכו אותה למספר חברות בת בדיוק כמו שמנסה שר התחבורה לבצע. כמות התאונות עלתה בצורה דרסטית, מחירי הרכבת עלו בצורה בלתי פרופורציונית והשירות לנוסע נפגע אנושות. תהליך זה נעצר, על ידי הלאמת הרכבת. כרגיל אין פה שום חידוש של שר התחבורה, רק לקיחת מודל כושל ויישומו בארץ והכל בשם הכסף.

היום אנו עומדים באותה נקודה שבה עמדו בבריטניה לפני כשני עשורים, יש לנו אפשרות לשמור על חייהם של אזרחי המדינה, למנוע נטל כלכלי כבד נוסף על מעמד הביניים ולעצור את מדיניות יצירת הטייקונים של הניאו-ליברלים.
מטה המאבק בהפרטת הרכבת מורכב מגופי צעירים של מפלגות, תנועות נוער, ארגונים חברתיים ופעילים חברתיים, ומטרתו להיאבק בהפרטה שמובילה הממשלה: בפיצול הרכבת לשלוש חברות בת, בהעסקת עובדי קבלן, ובשקשוקה שמבשלים לנו אורי יוגב והשר כץ.

זמננו קצר. בעוד כמה שבועות תיכנס חברת בומברדייה הקנדית למוסכי הרכבת ומהלכי ההפרטה ייצאו לפועל. בידינו לעצור זאת על ידי מאבק ציבורי נחוש ומדויק.

אנו זקוקים לעזרתכם במלחמה על זכויותינו,
מטה המאבק בהפרטת הרכבת

להצטרפות למאבק ולמידע על הפעילות –  הירשמו כאן

ליצירת קשר ניתן לפנות לרמי, מתאם פעולות המטה – 054-3311740

לדובר המטה, נמרוד – nimrodbarnea@gmail.com  או  052-8374587

PublicTrainIL@gmail.com

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s